Sonda

Brak aktywnych sond

mamNewsa na Facebooku


Jakiej BDI nam potrzeba?

Region, Wszystko, infostealer - 13.02.2016 16:48

A   A   A  
Jakiej BDI nam potrzeba?
Czy w związku z brakiem porozumienia na budowę beskidzkiej drogi integracyjnej można przedstawić alternatywę? Być może wiele osób podobnie o tym myśli, ale nie mówi.

Chciałem skorzystać z gotowych projektów, lecz okazało się że nie istnieje w google pojęcie "mapa komunikacyjna podbeskidzia." Chciałem użyć tej nazwy do przedstawienia problemu komunikacyjnego oraz ekonomicznego dla regionu.
Na czerwono zaznaczyłem odcinek który powinien wyglądać jak BDI. (Mapa1). Na tle rozwiniętych już sieci autostrad i dróg ekspresowych widać lukę. Ta luka to DK52 której nie można nadać przepustowości że względu na urbanistykę. Dlatego najdogodniejszym rozwiązaniem będzie położenie ekspresówki poza miastem. Kilka kilometrów dojazdu do drogi expresowej to sytuacja wymarzoną.
Map2, pokazuje w przybliżeniu najłatwiejszy do zrealizowania projekt drogi ekspresowej.
Proszę zwrócić uwagę, że obejmuje głównie tereny nisko zurbanizowane, głównie uprawne .
Na połączeniu tym skorzysta cały region a nie tylko poszczególne miasta, odkorkowane, którym pozostanie zorganizowanie stref ekonomicznych pod tereny które staną się atrakcyjne pod względem łatwego dostępu do sieci dróg międzynarodowych.
W tych właśnie strefach mogą powstać miejsca pracy dla tysięcy osób, różnych kwalifikacji. Ponadto możliwość szybkiej komunikacji pasażerskiej między Krakowem a Bielsko B, przyniesie efekt natychmiastowy.
Oczywiście jest tu mowa o wielkim i kosztownym przedsięwzięciu, ale w zamian zbuduje się coś co ma sens.

W aktualizacji lub komentarzu postaram zamieścić map2,.
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link


Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!


Komentarze
2016-02-18 12:19:40
infostealer:

Oto mapa 2, niestety z innego hosta. http://imgur.com/343mepz


Reklama Google
Polecamy również

Andrychow.org

 

 

 

 

 


0.014240980148315