Sonda

Brak aktywnych sond

mamNewsa na Facebooku


Rozwiązanie korków w Andrychowie!

Region, Wszystko, bracki7 - 23.05.2016 15:19

A   A   A  
Rozwiązanie korków w Andrychowie!
Jeden samochód blokuje całe miasto..

Być może tytuł nieco na wyrost, bo korki definitywnie rozwiąże albo przebudowa skrzyżowania do Kauflandu albo wyłącznie świateł:), jednakże już teraz można zrobić wiele by korki zmniejszyć.

W tej chwili, jak na zdjęciu, jeden samochód jest w stanie zablokować CAŁY ruch w kierunku na Bielsko. I Andrychów stoi. Ktoś chce skręcić do Kauflandu, a że lewoskręt jest za krótki, następne auto już się nie mieści i... stoimy. Mimo, że zielone światło w kierunku na Bielsko jest włączone jeszcze dobre parędziesiąt sekund...

Pytanie do specjalistów - czy to jest legalne? Czy nie obowiązuje tu zasada, że jeśli się nie mieścisz - nie wjeżdżasz na skrzyżowanie? Czy jakiś ekspert/policjant może się wypowiedzieć? Bo być może wystarczy patrol drogówki i parę dni kosztownej dla blokujących nauki i nagle okaże się, że można to objechać (a można, o tym dalej)? Może wtedy Kaufland będzie miał miej klientów i to w jego interesie będzie lobbować o przebudowę skrzyżowania?

Co do objechania. Być może nie wszyscy wiedzą, że na parking obok Kauflandu da się dojechać również od drugiej strony.. poniżej w linku mapka:
https://drive.google.com/open?id=0Bynxd5_psBfZUEhHdWFiZG1LcE0

Na mapce są również zaznaczone parkingi, na które możemy wjechać jadąc prosto na tym skrzyżowaniu. Możemy też zostawić auto pod Adrią lub na parkingu pod halą sportową i przejść się ten kawałek pieszo. Jestem pewien, że nie wszyscy jadący w weekend, a szczególnie w sobotę czy też przed każdym wolnym, nie kupują po 10 kilo cukru i mąki i świetnie sobie poradzą idąc ten kawałek piechotą:)

Zatem zamiast narzekać na, po prawdzie beznadziejnie rozwiązane skrzyżowanie, zróbmy coś sami i:
- nie tamujmy ruchu w całym mieście
- zróbmy coś dla siebie (i innych), zostawmy samochód nieco dalej i przejdźmy się kawałek :)
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link


Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!


Komentarze

Brak komentarzy!

Reklama Google
Polecamy również

Andrychow.org

 

 

 

 

 


0.0057339668273926