Sonda

Brak aktywnych sond

mamNewsa na Facebooku


Wydano Europejski Nakaz Aresztowania za Pawłem Kopaczem

Region, Wszystko, pawel2005 - 02.01.2017 21:17

A   A   A  
Wydano Europejski Nakaz Aresztowania za Pawłem Kopaczem
Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał dziś Europejski Nakaz Aresztowania Pawła Kopacza. Mężczyzna jest zamieszany w brutalne morderstwo nastoletniej Iwony Cygan. Kopacz ostatnio mieszkał w Wiedniu przy Bischoffgasse 16/13.

Przypomnijmy. Iwona Cygan wyszła 13 sierpnia 1998 roku z domu, po tym, jak otrzymała telefon od swojej przyjaciółki. Dziewczyny spotkały się w jednej z knajp w okolicach rynku. Stamtąd Iwona miała do domu zaledwie kilka minut. Jej ciało znaleziono następnego dnia niedaleko Wisły. Iwona umarła w wyniku gwałtownego uduszenia drucianą pętlą i częściowego zamknięcia dróg oddechowych krwią spływającą z obrażeń twarzy. Nie było żadnych śladów, które wskazywałyby, że dziewczyna została zgwałcona.

Kopacz nie jest jedyną osobą zamieszaną w zbrodnię. W noc sylwestrową zatrzymany został Grzegorz J. To funkcjonariusz policji zamieszany w morderstwo. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

To już kolejny funkcjonariusz zatrzymany w tej sprawie. W czwartek w charakterze podejrzanego przesłuchano Leszka W., byłego policjanta ze Szczucina. Prokuratura postawiła mu zarzut nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poplecznictwo.

Zarzuty składania fałszywych zeznań usłyszała też Renata G.-D., była koleżanka zamordowanej Iwony Cygan. Wobec tej dwójki prokuratura wystąpiła o tymczasowy areszt.

Na wniosek Naczelnika Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zatrzymany został także Józef K. Mężczyzna usłyszał zarzut pomocnictwa w zabójstwie ze szczególnym okrucieństwem. K. to ojciec Pawła Kopacza.

(Źródło: Onet.pl)
Dodaj do: Wykop ten artykuł! Dodaj na Śledzik! Dodaj na Twitter! Dodaj na FaceBook! Dodaj na Blip! Dodaj na Pinger!     |     Wyślij link


Dodaj komentarz

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze!

Nie masz jeszcze konta?! Zarejestruj się teraz!


Komentarze

Brak komentarzy!

Reklama Google
Polecamy również

Andrychow.org

 

 

 

 

 


0.0056600570678711